przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 6 czerwca 2017

W czwartek spotkanie prezydenta z marszałkami Sejmu i Senatu

W czwartek prezydent Andrzej Duda spotka się z marszałkami Sejmu i Senatu. Rozmowa dotyczyć będzie referendum w sprawie konstytucji. W poniedziałek z kolei Prezydent RP spotka się z prezydium klubu Kukiz'15.

 

- W czwartek w godzinach popołudniowych planowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkami Sejmu i Senatu - poinformował we wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Rozmowa dotyczyć będzie referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji.

 

Wcześniej o spotkaniu z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim mówił minister Paweł Mucha, który jest pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum. - Rozmowa dotyczyć będzie konsultacyjnego referendum konstytucyjnego, które jest przez pana prezydenta planowane w trybie art. 125 Konstytucji RP - tłumaczył w poniedziałek Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Jak dodał, spotkanie odbędzie się na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Pytany o to, czy prezydent będzie przekonywał do zorganizowania referendum 11 listopada, minister Mucha odpowiedział, że „prezydent będzie dyskutował z panami marszałkami". - Pan prezydent publicznie w orędziu określił, że z jego perspektywy data 11 listopada 2018 r. jest najwłaściwsza, to najlepszy termin, jeżeli chodzi o organizację referendum konsultacyjnego - mówił Paweł Mucha.

 

Z kolei w poniedziałek o godz. 15, jak poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, prezydent Andrzej Duda przyjmie prezydium klubu Kukiz'15. 

 

Spotkanie odbędzie się na prośbę lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza i będzie kolejnym z cyklu rozmów poświęconych kwestii zaproponowanego przez prezydenta referendum.

 

 

Zobacz także: Minister Mucha: Prezydent jest gotowy na debatę konstytucyjną z partiami opozycyjnymi Prezydent informował wcześniej, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.