przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 16 lipca 2017

Minister Szczerski: Polacy będą mogli spotkać się z Parą Książęcą w Warszawie

Polacy będą mogli spotkać Parę Książęcą Cambridge Williama i Kate w poniedziałek podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - zapowiada Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Jak dodał, Kate i William przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza po godz. 15.

 

- To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ Para Książęca odwiedza Polskę nie z misją polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP.

 

- Cieszymy się, że to właśnie Polska, Warszawa, Gdańsk, a później Berlin, są tymi dwoma kierunkami europejskiej wizyty Pary Książęcej Cambridge w Europie, że wybór padł właśnie na te dwa państwa - podkreślił.

 

Krzysztof Szczerski uważa, że będzie to wizyta, która pokaże Polskę po raz kolejny na arenie międzynarodowej. - Po udanej wizycie prezydenta Donalda Trumpa mamy drugie duże wydarzenie medialne w lipcu. Polska pokaże się przy okazji tej wizyty światu, bo wiadomo, że zainteresowanie wizytą Pary Książęcej Cambridge jest ogromne, więc obrazki z Polski znowu obiegną cały świat - mówił minister.

 

Para Książęca wraz z dziećmi przybędzie do Warszawy w poniedziałek wczesnym popołudniem, William i Kate zostaną podjęci przez Parę Prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę w Pałacu Prezydenckim. Ok. godz. 15.15 zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu. Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami.

 

Para Książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie, na którym książę William wygłosi przemówienie.

 

W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku.

 

Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z Parą Prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.