Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 lipca 2017

Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie

Zobacz także: Paweł Mucha: Prezydent ws. projektu ustawy o SN apeluje o merytoryczną rozmowę, a nie emocjonalną debatę Wieczorem, w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z marszałkami Sejmu Markiem Kuchcińskim i Senatu Stanisławem Karczewskim w sprawie ustaw o sądownictwie, a szczególnie kwestii projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. 

 

- Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu. 

 

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski napisał na Twitterze, że zaproponowane przez prezydenta zmiany dotyczącego tego by, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów "będą obowiązywać".

 

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym we wtorek. Jeszcze tego samego dnia wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu.

 

Zobacz także: "Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS" Prezydent Andrzej Duda w popołudniowym oświadczenia poinformował, że zgłosił do Sejmu projekt noweli ustawy o KRS, w którym zaproponował, by Sejm wybierał Krajową Radę Sądownictwa większością 3/5 głosów. Zapowiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt obecnie jest procedowany w Sejmie, jeśli wcześniej nie zostanie uchwalony jego projekt nowelizacji ustawy o KRS. (PAP)

Poleć znajomemu