przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 lipca 2017

Prezydent spotkał się z prezesem PSL

Zobacz także: "Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS" Rozmowa była szczera i merytoryczna; dotyczyła przebiegu prac legislacyjnych związanych z reformą sądownictwa i atmosfery panującej w Sejmie - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

 

Prezydent Duda w czasie rozmowy z liderem PSL przypomniał warunki dotyczące zmian w ustawie o KRS oraz uwagi dotyczące treści przepisów ustawy o SN, które "pozwolą uwolnić tę reformę od bieżącego sporu między większością rządową a opozycją".

 

W Sejmie trwają prace nad projektem nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowele dwóch ustaw: o KRS i ustroju sądów powszechnych. Nowe rozwiązania w ramach reformy sądownictwa spotkały się z krytyką opozycji i protestami.

 

Zobacz także: Prezydenckie zmiany do ustawy o KRS wejdą w życie We wtorek prezydent Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą, by członków KRS wybierał Sejm większością 3/5 głosów. Swą propozycję zgłosił w projekcie noweli o KRS skierowanym do Sejmu. Zastrzegł, że bez procedowania tego projektu, on nie podpisze ustawy o SN. Jeszcze w trakcie drugiego czytania projektu ustawy o SN w nocy z wtorku na środę poprawki zgodne z sugestią prezydenta zgłosił PiS. Poprawka uwzględnia postulat prezydenta dotyczący większości kwalifikowanej przy wyborze członków KRS.(PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.