przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 lipca 2017

Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury

  |   Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert) Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert) Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert) Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert) Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert) Minister Wojciech Kolarski na otwarciu wystawy w Międzynarodowym Centrum Kultury (fot. Klaudyna Schubert)

W poniedziałek Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski uczestniczył w otwarciu wystawy „Ivan Meštrović. Adriatycka epopeja” w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (MCK).

 

W Galerii MCK po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano m.in. rzeźby Meštrovića (1883 – 1962), uważanego za jednego z najwybitniejszych wyrazicieli chorwackiej kultury XX wieku.

 

W poniedziałkowym wernisażu wystawy udział wzięła m.in. ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Andrea Bekić oraz liczna delegacja chorwacka. Organizatorem wydarzenia było MCK oraz Muzeji Ivana Meštrovića.

 

Wystawa „Ivan Meštrović. Adriatycka epopeja” odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Prezydent Republiki Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović. Można ją zwiedzać do 5 listopada 2017 roku.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.