przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 15 sierpnia 2017

Krzysztof Łapiński: Obecnie nie ma kwestii wymagających spotkania prezydenta z szefem MON

Minister Krzysztof Łapiński, rzecznik prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy

- Nie widzę jakichś kwestii, które wymagałyby bezpośredniego spotkania prezydenta z ministrem (obrony). Komunikacja na poziomie kancelarii prezydenta, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i resortu funkcjonuje - powiedział rzecznik prasowy Prezydenta Krzysztof Łapiński.w TVN24.

 

Przypomniał, że podczas wtorkowego Święta Wojska Polskiego było wiele momentów wspólnych - uczestnictwa prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony, jednak - jak mówił - takiego formalnego spotkania nie było. - Dziś harmonogram był dosyć napięty (...); widywali się kilkukrotnie, zresztą widać w kamerach, że ze sobą rozmawiali. Jeśli chodzi o taką dłuższa rozmowę, to przy takich uroczystościach raczej się tego nie praktykuje"- powiedział prezydencki minister. - Po prostu zwyczajnie nie ma czasu - dodał.

 

Według Krzysztofa Łapińskiego nie ma w tej chwili żadnych pilnych spraw, a w kontekście nominacji generalskich powtórzył, że jeśli będzie wiadomo, jak będzie wyglądał nowy system kierowania i dowodzenia armią, wtedy będzie wiadomo, jakie osoby na takie stanowiska się nadają. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.