przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 23 sierpnia 2017

Minister Szczerski rozmawiał w Wilnie o współpracy Polski i Litwy

Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski

Współpraca bilateralna Polski i Litwy była tematem środowych rozmów podczas wizyty w Wilnie szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztofa Szczerskiego.

 

- Rozmowy dotyczyły szerokiego wachlarza spraw dwustronnych, poczynając od kwestii bezpieczeństwa przez rozwój infrastruktury w duchu Inicjatywy Trójmorza po kwestie polityki europejskiej - powiedział minister Szczerski.

 

Poinformował, że „prezydent Andrzej Duda został zaproszony na obchody stulecia odzyskania państwowości przez Litwę w lutym 2018 roku”.

 

Krzysztof Szczerski gościł z roboczą wizytą w Wilnie na zaproszenie swego litewskiego odpowiednika, Nerijusa Aleksiejunasa, głównego doradcy prezydent Litwy Dalii Grybauskaite.

 

Zobacz także: Urszula Doroszewska nowym ambasadorem Rzeczypospolitej na Litwie Minister przed południem wziął też udział w ceremonii składania listów uwierzytelniających nowej ambasador Polski na Litwie Urszuli Doroszewskiej na ręce prezydent Grybauskaite.

 

Po południu wspólnie z ambasador Doroszewską w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy złożył wieniec na cmentarzu na Rossie w mauzoleum Matki i Serca Syna, gdzie spoczywa serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Minister wziął też udział w litewskich obchodach Dnia Czarnej Wstęgi, przypominających rocznicę podpisania w 1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.