przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 31 sierpnia 2017

Otwarcie wystawy „Wesele w Warszawie”

  |   Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie” Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie” Minister Wojciech Kolarski na wernisażu wystawy „Wesele w Warszawie”

Wernisaż wystawy „Wesele w Warszawie” odbył się w czwartek w warszawskiej Galerii Kordegarda przy ul. Krakowskie Przedmieście. W wydarzeniu wziął udział Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski.

 

Ekspozycja przypomina najważniejsze inscenizacje dramatu Stanisława Wyspiańskiego – począwszy od tych powstałych po rewolucji z 1905 roku, na produkcji Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Narodowym w roku 2000 kończąc.

 

- To dzisiejsze wydarzenie jest dowodem na wielki sukces akcji, która odbywa się pod patronatem Pierwszej Pary: pana prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy, pani Agaty Kornhauser-Dudy. Narodowe Czytanie to jest wspólny wybór, głosowanie, to dyskusje o tym, co będziemy czytać, a następnie to wielotygodniowy czas, kiedy spływają do Kancelarii Prezydenta informacje, że w różnych miejscach Polski i w różnych miejscach świata spotkamy się razem przy wspólnej lekturze - mówił minister Kolarski w wystąpieniu podczas wernisażu.

 

Dodał, że chęć udziału w akcji zgłosiło dotąd około 2 tys. miejsc w Polsce. - I w 22 krajach świata są takie miejsca, gdzie Polacy i Polonia będą razem czytać "Wesele" - dodał, przypominając, że pierwszym miejscem, w którym rozpocznie się Narodowe Czytanie dramatu Stanisława Wyspańskiego będzie Christchurch w Nowej Zelandii.

 

Ekspozycję „Wesele w Warszawie” można zwiedzać do 12 września 2017 roku. Jej organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie związane jest z tegoroczną edycją Narodowego Czytania, której finał odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 września.

(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.