Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 2 września 2017

Krzysztof Szczerski o prezydenckich projektach ws. sądów: termin dwóch miesięcy - niezagrożony

Szef Gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Określony przez prezydenta termin dwóch miesięcy na przekazanie projektów dotyczących reformy sądownictwa jest niezagrożony - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, prace nad projektami są "osobiście prowadzone przez prezydenta".

 

24 lipca prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

 

- Termin przekazania projektów prezydenckich dotyczących reformy sądownictwa, jaki pan prezydent sam określił - mianowicie dwa miesiące od weta - jest niezagrożony - mówił Szczerski.

 

Zobacz także: Prezydencki projekt ustawy o KRS Prezydent: Zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS Według niego, prezydent w terminie, który sam określił, te projekty zaprezentuje. - Stan prac jest bardzo zaawansowany i nie ma żadnego zagrożenia dla wypełnienia tego terminu, jakim są dwa miesiące od prezydenckiego weta - podkreślił szef gabinetu prezydenta.

 

Jak mówił, prace nad reformą sądownictwa są "osobiście prowadzone przez prezydenta". Według ministra Szczerskiego "ostateczny kształt tych projektów będzie nadany przez prezydenta".

 

- To będą projekty prezydenckie i w tym sensie informacje o licznych autorach tych projektów są drugorzędne wobec faktu, że to pan prezydent ostatecznie nada kształt rozwiązaniom, które jego zdaniem będą właściwe. W tym sensie to będzie autorstwo pana prezydenta - zaznaczył Krzysztof Szczerski.

Poleć znajomemu