Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 3 września 2017

Krzysztof Szczerski: Prezydent chce co roku odbywać narady z polskimi ambasadorami

Szef Gabinetu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski

Prezydent Andrzej Duda, w ramach dorocznej narady, organizowanej przez MSZ, spotka się w poniedziałek z polskimi ambasadorami. - Prezydent chce, by ta praktyka się utrwaliła - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Według niego prezydent podczas spotkania z ambasadorami dokona podsumowania ostatniego roku polskiej dyplomacji i przedstawi cele na rok najbliższy.

 

W ocenie ministra Szczerskiego, miniony rok przyniósł wiele "ważnych wydarzeń w kraju", takich jak lipcowy szczyt Trójmorza powiązany z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa, ale też "ważne decyzje dotyczące Polski na arenie międzynarodowej", takie jak niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 

- Pan prezydent podczas spotkania wyznaczy także swoje oczekiwania wobec dyplomacji na najbliższy czas, zadania, które stawia polskiej dyplomacji w kolejnym roku i to powinno być praktyką, którą chcemy utrwalić. Pan prezydent co roku - jeśli co roku będzie ta narada się odbywała, bo to MSZ jest gospodarzem narady - będzie chciał spotykać się z polskimi dyplomatami i przedstawiać im ocenę sytuacji - powiedział Szczerski.

 

Jak podkreślił, chodzi też o "wyznaczenie zadań, które prezydent, jako najwyższy przedstawiciel polskiego państwa w relacjach międzynarodowych, oczekuje od polskiej dyplomacji". Według Szczerskiego Andrzej Duda ma przedstawić w poniedziałek obszary, które uważa tu za szczególnie ważne w nadchodzącym roku. - Znajdzie się tam kilka ważnych celów, ale szczegóły przekaże sam pan prezydent polskim ambasadorom w poniedziałek - dodał. (PAP)

Poleć znajomemu