Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 września 2017

"Polskie wsparcie dla dalszego rozszerzenia Unii Europejskiej"

Prezydent Andrzej Duda, wraz z prezydentami Gruzji i Macedonii, weźmie we wtorek udział w panelu otwierającym Forum Ekonomiczne w Krynicy. - Chcemy pokazać polskie wsparcie dla dalszego rozszerzenia UE - zapowiada Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.
 
XXVII Forum Ekonomiczne rozpocznie się w Krynicy we wtorek i potrwa do czwartku. 
 
Jak powiedział Krzysztof Szczerski, podczas panelu pt. "Niedokończona integracja a aspiracje krajów europejskich" prezydent Andrzej Duda podkreśli wsparcie Polski dla dalszego rozszerzania integracji europejskiej i starań kolejnych państw o członkostwo w UE. Prezydencki minister dodał, że dotyczy to sześciu państw bałkańskich oraz sześciu państw zaangażowanych w Partnerstwo Wschodnie.
 
- To będzie wspólna dyskusja o konieczności tworzenia szerszej Europy, która przekroczy dzisiejsze granice UE - podkreślił minister Szczerski.
Szef Gabinetu Prezydenta przyznał, że dzisiaj we Wspólnocie odczuwalny jest "brak zainteresowania" dalszym rozszerzeniem Unii. - Będąca niegdyś jedną z ważniejszych elementów polityka rozszerzenia, dzisiaj trochę jest zepchnięta na margines polityki europejskiej - ocenił Krzysztof Szczerski.
 
Przypomniał, że "toczą się rozmowy negocjacyjne z kilkoma krajami", ale - jak zaznaczył - "bez wyraźnego impulsu politycznego". Taki impuls może, jego zdaniem, nadać temu procesowi zbliżający się szczyt Partnerstwa Wschodniego. - Mamy nadzieję, że panel i rozmowy w Krynicy pokażą polskie wsparcie dla dalszego rozszerzenia Unii Europejskiej- powiedział minister Szczerski.  (PAP)
 
Poleć znajomemu