Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 1 września 2017

Udział Pawła Muchy w obchodach upamiętniających 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej

  |   Prezydent Andrzej Duda wystosował list do organizatorów i uczestników uroczystości, który został odczytany przez Zastępcę Szefa Kancelarii Prezydenta RP Ministra Pawła Muchę Minister Paweł Mucha złożył też kwiaty przed obeliskiem na Skwerze Bohaterów Szymankowa w imieniu Głowy Państwa

Minister Paweł Mucha, w imieniu Prezydenta RP, uczestniczył w obchodach upamiętniających 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej  w Malborku, Szymankowie i Tczewie.

 

Obchody patriotyczno-religijne rozpoczęły się modlitwą i apelem za poległych. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wystosował list do organizatorów i uczestników uroczystości, który został odczytany przez Zastępcę Szefa Kancelarii Prezydenta RP Ministra Pawła Muchę.

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej - Malbork, Szymankowo,Tczew "Data 1 września 1939 roku na zawsze pozostaje wielkim, wstrząsającym symbolem w polskiej oraz powszechnej historii. Napaść hitlerowskich Niemiec na Rzeczpospolitą otworzyła tragedię II wojny światowej. Wojny, która na całym globie pochłonęła ponad 60 milionów ludzkich istnień. Wojny, podczas której zginęło sześć milionów polskich obywateli: poległych na frontach, zabitych w bombardowaniach, zgładzonych przez niemieckiego okupanta. Razem z Państwem pochylam głowę przed Ich bohaterstwem i męczeństwem" - napisał Prezydent Andrzej Duda. 

 

Minister Paweł Mucha złożył też kwiaty przed obeliskiem na Skwerze Bohaterów Szymankowa w imieniu Głowy Państwa.

 

Poleć znajomemu