Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 września 2017

Andrzej Dera: Projekty ustaw reformujących sądownictwo są kończone

Andrzej Dera pytany w czwartek w Radiowej Jedynce o to kiedy prezydent przedstawi szczegóły ustaw reformujących sądownictwo wskazał na wrzesień. - Ustawa jest w tej chwili kończona, więc to są już kwestie krótkiego czasu - podkreślił. Jak dodał: - Podanie terminu to jest takie niepotrzebne przyspieszanie, więc trzeba dać sobie spokój, żeby ten projekty wyszlifować  - powiedział.

 

Zobacz także: Krzysztof Szczerski o prezydenckich projektach ws. sądów: termin dwóch miesięcy - niezagrożony Minister Dera nie chciał komentować medialnych informacji o tym, co znajduje się w prezydenckich projektach. - Jestem urzędnikiem pana prezydenta i wolę się trzymać tej formuły, że o projekcie będziemy rozmawiali w momencie, kiedy on zostanie opublikowany - podkreślił. 

 

Minister zaznaczył, że najpierw odbędą się konsultacje. - Najpierw konsultacje, bo być może w trakcie wyjdą jeszcze jakieś usprawnienia tego projektu i wtedy jest ten czas zostawiony i po to żeby skierować sprawę do parlamentu - tłumaczył. (Inf. własna/PAP)

Poleć znajomemu