Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 września 2017

Krzysztof Szczerski: W środę spotkania prezydenta z przedstawicielami klubów w sprawie SN i KRS

Seria spotkań prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych na temat zmian w SN i KRS odbędzie się w środę po południu - zapowiedział Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Jak dodał minister wszystkie partie, w rozmowie z nim, potwierdziły swój udział.

 

- Z przedstawicielami prezydium każdego klubu prezydent spotka się osobno, na godzinną rozmowę - sprecyzował minister Krzysztof Szczerski. Dodał, że celem spotkań będzie przedstawienie oczekiwań i propozycji partii w sprawie zmian w SN i KRS.

 

W późniejszej rozmowie z TVP Info Szef Gabinetu Prezydenta poinformował, że najpierw do Pałacu Prezydenckiego przyjdzie PiS reprezentowane przez Wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

 

- Wszystkie partie będą w środę po południu w Pałacu Prezydenckim w odpowiedniej sekwencji zgodnie z wielkością parlamentarnych klubów - mówił minister. -  Dla każdego z klubów będzie spokojna, godzinna rozmowa z prezydentem, więc to będzie długa, pięciogodzinna dyskusja z poszczególnymi klubami - dodał .

 

Minister Szczerski powiedział, że prezydent "oczekuje wkładu poszczególnych partii, ich opinii, ich ocen", zanim w Sejmie rozpoczną się prace nad zaproponowanymi przez niego ustawami o SN i KRS.

 

- Dzisiaj jest ten etap kiedy prezydent wysłuchuje różnych politycznych środowisk, żeby zebrać postulaty, uwagi, które dotyczą w ogóle przyszłości KRS i SN. (...) To będzie reforma, która będzie reformą głęboką, autentyczną, ale też, tak jak powiedziałem, reformą wysokiej jakości, niekwestionowalną - zapowiedział minister.

 

Zobacz także: Krzysztof Szczerski: W środę spotkania prezydenta z przedstawicielami klubów w sprawie SN i KRS Prezydent przekazał ustawę o SN do ponownego rozpatrzenia przez Sejm Prezydent Andrzej Duda pod koniec lipca ogłosił decyzje o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Jak wyjaśniał, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które przedstawi Sejmowi. (PAP)

Poleć znajomemu