Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 3 września 2017

Szefowa KPRP uczestniczyła w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie

  |   List prezydenta odczytała szefowa KPRP Halina Szymańska (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) List prezydenta odczytała szefowa KPRP Halina Szymańska (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok) Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie (fot. Jasna Góra/Krzysztof Świertok)

W niedzielę, 3 września 2017 roku Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pani Minister Halina Szymańska uczestniczyła w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie.

 

Podczas uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Jasnogórskiej na Jasnej Górze Pani Minister odczytała list Prezydenta RP.

 

Zobacz także: Prezydent do rolników z okazji Dożynek Jasnogórskich: Dziękuję za Państwa pracę, za chleb w polskich domach "Dożynki to jedno z największych świąt polskich, od stuleci wpisane w narodową tradycję. Gromadzi się tu rolnicza wspólnota, aby z radością dziękować Bogu za cud przekształcania się zasianych ziaren w obfite kłosy, za błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, za pozyskane plony. Składają Państwo to wielkie dziękczynienie także w imieniu nas wszystkich. Nie ma daru bardziej potrzebnego człowiekowi i bardziej cennego niż chleb" - napisał Andrzej Duda.

 

Prezydent dziękował rolnikom za „całoroczny trud, gospodarską troskę o ziemię, którą uprawiają i której służą, za pielęgnowanie międzyludzkich więzi, wiary, tradycji, narodowej tożsamości, której polska wieś jest od wieków ostoją”.

 

Przypomniał, że na terenach wiejskich żyje prawie połowa mieszkańców Polski. „Jestem pełen uznania, jak wiele polska wieś dostarcza wspaniałych przykładów społecznej energii solidarności, przedsiębiorczości, twórczej samorządności, jak wiele wnosi do polskiego rozwoju. W blisko 1,5 mln gospodarstw rolnych wypracowywana jest olbrzymia część naszego dochodu narodowego. Polska żywność ma świetną jakość, jest zdrowa i smaczna, zdobywa światowe rynki i buduje wysoką pozycję naszego kraju. Nigdy nie wolno także zapominać, że samowystarczalność żywnościowa stanowi jedną z podstaw bezpieczeństwa i suwerenności" - podkreślił.

 

Minister Halina Szymańska zaprosiła też rolników w imieniu prezydenta do udziału Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się 17 września w Spale. WIĘCEJ INFORMACJI >>

 
Poleć znajomemu