Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 13 września 2017

Ostatnie pożegnanie Julii Hartwig

  |   W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W uroczystościach pogrzebowych śp. Julii Hartwig uczestniczył minister Wojciech Kolarski W uroczystościach pogrzebowych śp. Julii Hartwig uczestniczył minister Wojciech Kolarski W uroczystościach pogrzebowych śp. Julii Hartwig uczestniczył minister Wojciech Kolarski W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie, w kościele pw. św. Karola Boromeusza pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie pożegnano śp. Julię Hartwig W Warszawie pożegnano śp. Julię Hartwig

W środę w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie pożegnano śp. Julię Hartwig. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w uroczystościach pogrzebowych uczestniczył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. Minister odczytał list Głowy Państwa.

 

Zobacz także: List prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. Julii Hartwig „Wraz ze śmiercią Julii Hartwig Rzeczpospolita utraciła jeden z najcenniejszych głosów poetyckich. Odeszła niezwykła osoba, która szanowała słowo, umiała nadać mu właściwy sens i znaczenie. Wierzyła, że literatura nie tylko opisuje rzeczywistość, ale potrafi też bronić ludzkiej godności, stać na straży zasad moralnych” – napisał Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości.

 

„Stworzyła wyjątkowy styl literacki, pełen elegancji i precyzji, wyróżniający się przenikliwą myślą i celną puentą. Jej wiersze cechował pogodny sceptycyzm, unikała mentorstwa, nie pouczała” – dodał.

 

„Z żalem żegnam dziś szlachetnego, dobrego człowieka. Osobę, która całym życiem – jako wybitna poetka, łączniczka Armii Krajowej, uczestniczka podziemnego życia kulturalnego podczas II wojny światowej oraz działaczka opozycji demokratycznej w PRL-u – zaświadczała o swoim przywiązaniu do najwyższych wartości” – podkreślił prezydent.

 

Julia Hartwig odeszła 14 lipca 2017 roku w wieku 96 lat. Spoczęła w rodzinnym grobie na Starych Powązkach w Warszawie.

Poleć znajomemu