przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 września 2017

Krzysztof Łapiński: Prezydent i szef MON o najważniejszych sprawach mówią jednym głosem

W najważniejszych kwestiach prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz są zgodni; obaj chcą wzmacniać polską armię - powiedział w TVP1 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. 

 

Pytany, jak w obliczu trwających na Białorusi i w Rosji manewrów Zapad-2017 wyglądają relacje między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, minister Łapiński ocenił, że "współpraca między nimi się układa". - W najważniejszych kwestiach minister obrony narodowej i prezydent mają takie samo zdanie, mówią jednym głosem. Obaj są za tym, żeby wzmacniać polską armię, żeby zwiększać jej liczebność, żeby ją modernizować, żeby większe środki co roku trafiały z budżetu państwa na polska armię - wymieniał.

 

Dodał, że jeżeli pojawia się różnica zdań, to nie dotyczy ona "kwestii personalnych, tylko merytorycznych".

 

Dopytywany o to, czy różnica zdań dotyczy też modelu dowodzenia armią, Krzysztof Łapiński odparł, że "są tu dwie koncepcje - szefa MON i BBN". - Są pewne różnice zdań co do kwestii systemu kierowania i dowodzenia armią, ale one są w tej chwili dyskutowane, są toczone rozmowy i na koniec pewnie jakiś model będzie przyjęty - tłumaczył.

 

Podkreślił, że w takich rozmowach nie ma "ani nic złego, ani nadzwyczajnego".

 

Zaprzeczył też doniesieniom, jakoby prezydent Andrzej Duda żądał dymisji Antoniego Macierewicza.

 

Manewry Zapad-2017 rozpoczęły się w czwartek i potrwają do 20 września na Białorusi i w Rosji. Według oficjalnych informacji, ma w nich wziąć udział 12,7 tys. żołnierzy i 700 jednostek sprzętu z obu krajów. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.