Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 września 2017

8. edycja polsko-izraelskich spotkań młodzieży „Jesteśmy razem”

  |   Podczas uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady w Treblince w symboliczny sposób oddano hołd pomordowanym, m.in. zapalając znicze pamięci. (fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie) Podczas uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady w Treblince w symboliczny sposób oddano hołd pomordowanym, m.in. zapalając znicze pamięci. (fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie) Podczas uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady w Treblince w symboliczny sposób oddano hołd pomordowanym, m.in. zapalając znicze pamięci. (fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie)

W poniedziałek, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski wziął udział w ósmej edycji spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej „Jesteśmy razem”.

 

Podczas oficjalnych uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Obozu Zagłady w Treblince w symboliczny sposób oddano hołd pomordowanym, m.in. zapalając znicze pamięci.

 

W wydarzeniu wzięła udział liczna delegacja izraelska, na czele z blisko 300-osobową grupą młodzieży. Spotkania młodych z Polski i Izraela odbywają się w Treblince i Kosowie Lackim cyklicznie. Mają na celu upamiętnienie ofiar Zagłady oraz edukację i integrację rówieśników z obu krajów. Ich głównym organizatorem jest Mazowiecki Urząd Wojewódki oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zobacz także: VII spotkanie młodzieży polskiej i izraelskiej ,,Jesteśmy razem” w Kosowie Lackim i Treblince

 

Obóz zagłady w Treblince funkcjonował w latach 1942 – 1944. Szacuje się, że zostało w nim zamordowanych ponad 800 tysięcy osób, z czego większość stanowili obywatele Rzeczypospolitej pochodzenia żydowskiego.

Poleć znajomemu