Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 września 2017

Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”

  |   Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski

„Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” – taki tytuł nosi ekspozycja plenerowa przygotowana przez Muzeum Historii Polski z okazji obchodzonego Roku Kościuszkowskiego. W wernisażu wystawy, jaki miał miejsce w poniedziałek na terenie pawilonu wystawowego przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie uczestniczył przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Podsekretarz Stanu w KPRP Wojciech Kolarski.

 

Wydarzenie związane jest z ustanowieniem Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej  jednym z patronów 2017 roku. Uroczysta inauguracja Roku Kościuszkowskiego odbyła się w Krakowie 24 marca, w rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wystosował okolicznościowy list do Rodaków.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP z okazji ustanowienia przez Sejm RP roku 2017 "Rokiem Tadeusza Kościuszki" W Krakowie zainaugurowano Rok Tadeusza Kościuszki Proklamowany przez Sejm Rzeczypospolitej Rok Tadeusza Kościuszki jest okazją, aby w dwusetną rocznicę śmierci jednego z największych polskich patriotów i przywódców narodowych podkreślić ponadczasową aktualność wartości, które reprezentował” – napisał wówczas prezydent.

 

„Ufam, że obchody Roku Tadeusza Kościuszki przypomną osobę i zasługi patrona naszej wolności. Niech jego życie, myśl i dokonania staną się na nowo źródłem inspiracji dla Polaków oraz dla innych narodów, w historii których obecny jest bądź to sam generał Kościuszko, bądź to ideały, którym służył” – podkreślił.

 

Wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” można zwiedzać do 30 września. Jest także dostępna w wersji internetowej na platformie Muzeum Historii Polski.

 

Poleć znajomemu