Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 19 września 2017

Minister Mucha: Nie wykluczam kolejnych spotkań prezydenta ws. projektów ustaw o KRS i SN

Po konsultacjach prezydenta Andrzeja Dudy z liderami partii politycznych ws. projektów ustaw o KRS i SN, nie wykluczam, że dojdzie do kolejnych spotkań prezydenta w tej sprawie - powiedział we wtorek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

 

Prezydent Duda spotkał się w zeszłym tygodniu z przedstawicielami klubów sejmowych, z którymi rozmawiał o projektowanych ustawach dotyczących Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

 

Paweł Mucha, pytany we wtorek w radiu RMF FM, czy prezydent spotka się w tej sprawie również z premier Beatą Szydło lub ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, odparł: "To prezydent decyduje o agendzie swoich spotkań, jeżeli będzie widział potrzebę kolejnych spotkań w ramach konsultacji, to takie spotkania będą miały miejsce". Jak dodał, "nie wyklucza kolejnych spotkań w tej sprawie".

 

Minister Mucha zapewnił ponadto, że prezydent "jest w stałym kontakcie" z szefową rządu. Zapewnił, że "dobra współpraca" jest również "na linii prezydent - prezes Jarosław Kaczyński". - Ta współpraca jest związana z realizowaniem pewnych postulatów programowych, które były tożsame dla Andrzeja Dudy i całego obozu prawicy - podkreślił.

 

Pytany, które postulaty, przedstawione prezydentowi przez partie polityczne podczas ubiegłotygodniowych spotkań, zostaną uwzględnione w prezydenckich projektach ustaw o SN i KRS, Zastępca Szefa KPRP odparł, że do czasu zaprezentowania opinii publicznej gotowych projektów, Kancelaria Prezydenta nie będzie informować o ich szczegółowych założeniach.

 

Dopytywany, czy znana jest już dokładna data przedstawienia opinii publicznej prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS, Paweł Mucha odparł, że jest "wysoce prawdopodobne, że 25 września będą one ujawnione". Jak zastrzegł, "nie jest jeszcze przesądzone", czy Andrzej Duda jeszcze tego samego dnia, prześle je do Sejmu. - To będzie decyzja prezydenta - podkreślił. (PAP)

Poleć znajomemu