Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 września 2017

O teatrze w Belwederze

  |   Spotkanie zainaugurowało wystąpienie ministra Wojciecha Kolarskiego Spotkanie zainaugurowało wystąpienie ministra Wojciecha Kolarskiego Spotkanie zainaugurowało wystąpienie ministra Wojciecha Kolarskiego W panelu dyskusyjnym wzięli udział Antoni Libera, Ewa Millies-Lacroix, Antoni Buchała, dr Dariusz Karłowicz oraz Jakub Moroz Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” była trzecim spotkaniem z cyklu spotkań o kulturze z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” była trzecim spotkaniem z cyklu spotkań o kulturze z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” odbyła się w Belwederze Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” odbyła się w Belwederze

Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” odbyła się w środę w Belwederze. Uczestniczyli w niej przedstawiciele świata literatury i teatru.

 

Spotkanie zainaugurowało wystąpienie Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciecha Kolarskiego. - Spotykamy się, mając jeszcze świeżo w pamięci tegoroczne Narodowe Czytanie, którego przedmiotem był nasz arcydramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego - powiedział minister Kolarski.

 

- Dzisiaj chcemy mówić o wspólnotowości, o wspólnocie, którą daje teatr. Chcemy na to popatrzeć w sposób bardziej fundamentalny. (...) Teatr, jak żadna ze sztuk wiąże się z życiem społecznym, szczególnie polski teatr afirmuje wspólnotę narodową i dlatego też dzisiaj rodzi takie emocje – podkreślał Wojciech Kolarski.

 

W panelu dyskusyjnym uczestniczyli tłumacz, reżyser i pisarz Antoni Libera, dyrektor Agencji Kreacji Teatru TVP Ewa Millies-Lacroix, filozof dr Dariusz Karłowicz, polonista i animator teatru szkolnego z Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w  Libiążu Antoni Buchała oraz - jako moderator  - publicysta Jakub Moroz.

 

Zobacz także: Prezydencka debata o kulturze i nowym kanonie lektur Zainaugurowano cykl spotkań poświęconych kulturze z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości W spotkaniu wzięli udział m.in. wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka, a także Doradca prezydenta RP prof. Andrzej Waśko.

 

Debata ,,Teatr polski – tradycja i przyszłość” była trzecim spotkaniem z cyklu spotkań o kulturze, odbywających się pod auspicjami Prezydenta RP z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu