przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 5 października 2017

Uroczyste obchody Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach

  |   Uroczyste obchody Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach (fot. Sławomir Gwiazda) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystych obchodach Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach (fot. Sławomir Gwiazda) Uroczyste obchody Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach (fot. Sławomir Gwiazda) Uroczyste obchody Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach (fot. Sławomir Gwiazda) Minister Adam Kwiatkowski na uroczystych obchodach Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach (fot. Sławomir Gwiazda)

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział w uroczystych obchodach Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Podczas wydarzenia odczytał list Prezydenta RP skierowany do uczestników.

 

Zobacz także: List Prezydenta do Organizatorów i Uczestników Obchodów Roku Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach "W gminie Maciejowice pamięć o Generale Kościuszce jest zachowywana w sposób szczególny. Rozpoczynające się tu dzisiaj uroczystości ku czci Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej i dowódcy wojsk polskich w bitwie pod Maciejowicami będą miały wyjątkowy charakter i niezwykle bogaty program. Cieszę się, że rok 2017,  ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Tadeusza Kościuszki, stał się okazją do podkreślenia wielkich wartości, jakimi są wspólnota narodu, tradycje polskiego oręża oraz polski etos wolności" - napisał Prezydent RP. 

 

Podziękował również za zorganizowanie uroczystości. "Dziękuję za Państwa udział w tych obchodach, za wszelkie wysiłki, aby uczynić je godnym wyrazem czci dla jednego z naszych

największych narodowych bohaterów" - podkreślił Andrzej Duda. 

 

Minister Adam Kwiatkowski następnie złożył kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Rynku w Maciejowicach. 

 

Obchody w Maciejowicach zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta RP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.