Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 października 2017

Prezydent w liście: Przesłanie wiary i miłości św. o. Kolbe ma wymiar uniwersalny

  |   Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy Premiera filmu Michała Kondrata "Dwie Korony", odbyła się w stołecznym Multikinie Złote Tarasy

Dokonania oraz przesłanie wiary i miłości, które nam pozostawił św. o. Maksymilian Kolbe mają wymiar uniwersalny - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji warszawskiej premiery filmu "Dwie korony" o życiu o. Kolbe.

 

W uroczystej premierze filmu Michała Kondrata, która odbyła się w poniedziałek wieczorem w stołecznym Multikinie Złote Tarasy, wzięli udział m.in. Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

 

Zobacz także: List prezydenta Andrzeja Dudy z okazji polskiej premiery fimu "Dwie korony" "Jego dokonania oraz przesłanie wiary i miłości, które nam pozostawił, mają wymiar uniwersalny, poruszający ludzkie serca i umysły, a jednocześnie tak wiele mówią o naszej Ojczyźnie, o kraju, w którym ojciec Kolbe urodził się, wychowywał się, o ludziach i miejscach, które ukształtowały jego osobowość i religijne skupienie" - napisał prezydent w liście odczytanym przez Krzysztofa Szczerskiego.

 

Jak zaznaczył prezydent, film jest nowym portretem postaci "wybitnej, wielowymiarowej, niezwykłej". "Człowieka wielkiej wiary i prawdziwego tytana pracy, mistyka, duszpasterza i misjonarza na dalekim Wschodzie, twórcy wydawnictwa prasowego i książkowego oraz pioniera nowoczesnych mediów elektronicznych, gorącego patrioty i wnikliwego komentatora przemian cywilizacyjnych XX wieku. A nade wszystko bohatera, który idąc w ślady nauczyciela z Nazaretu w pełni świadomie i dobrowolnie oddał swoje życie, aby uratować innego człowieka" - podkreślił Andrzej Duda. (PAP)

Poleć znajomemu