przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 11 października 2017

„Projekty ustaw o KRS i SN trafiły do prezydenta, teraz jest czas na spokojną analizę”

- Wczoraj zgodnie z umową pomiędzy panem prezydentem, a panem prezesem te poprawki trafiły na biurko prezydenta. Teraz jest czas na spokojną analizę przez prezydenta i prezydenckich prawników - podkreślił minister - powiedział w środę w radiu RMF FM rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Zobacz także: Projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa Prezydent: Proponuję nowy mechanizm wyboru członków KRS Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym

 

Pytany, na co na pewno nie zgodzi się Kancelaria Prezydenta jeśli chodzi o poprawki Krzysztof Łapiński odparł: „Prezydent już mówił, że dla niego takimi kwestiami, które są zasadnicze i na które zmiany w tych sprawach się nie zgodzi jest to, żeby wybór Krajowej Rady Sądownictwa odbywał się w takim systemie ponadpartyjnym”. - To jest jedna rzecz - zaznaczył.

 

Jak dodał, „druga rzecz, żeby były obiektywne kryteria przechodzenia sędziów w stan spoczynku”. - Też nie zgodzi się pan prezydent na przywrócenie jakiś zbyt dużych uprawnień ministrowi sprawiedliwości. Prezydentowi zależy też, żeby w Sądzie Najwyższym był obecny ten czynnik obywatelski, czyli ławnicy - podkreślił minister Łapiński. (PAP/ MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.