Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 października 2017

Pogrzeb śp. Hanny Szczepanowskiej

Msza św. pogrzebowa Hanny Szczepanowskiej ps. Heban odbyła się w poniedziałek w Bazylice Archikatedralnej  św. Jana w Warszawie. W czasie uroczystości minister Wojciech Kolarski odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Zobacz także: List prezydenta na uroczystości pogrzebowe śp. Hanny Szczepanowskiej ,,Hanna Szczepanowska w sposób dosłowny całe swoje życie poświęciła sprawie wolności naszego narodu. Należała do pokolenia niepodległej II Rzeczypospolitej, wychowanego w duchu służby i poświęcenia dla Ojczyzny (…) To niezwykle szlachetne poczucie misji towarzyszyło Jej w niestrudzonych działaniach na rzecz środowiska kombatanckiego, a przede wszystkim w pracy edukacyjnej z młodzieżą. Czuła się depozytariuszką idei, za którą tysiące Jej rówieśników i towarzyszy broni poniosło śmierć w walce z niemieckim okupantem. Przekazywała wielu pokoleniom harcerzy i uczniów testament Polski Walczącej” – podkreślił prezydent.

 

Hanna Szczepanowska (1929-2017) ps. Heban była harcerką Szarych Szeregów, łączniczką, sanitariuszką. Jako 15-letnia dziewczyna walczyła w Powstaniu Warszawskim w zgrupowaniu Mieczysława Niedzielskiego "Żywiciela" na Żoliborzu. Zmarła 9 października 2017 r. (BZ/PAP)

Poleć znajomemu