Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 22 października 2017

Minister Kwiatkowski w kalifornijskiej Częstochowie

  |   Minister Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości w Parafii Boskiej Jasnogórskiej (fot. Ignacy Żarski) Minister Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości w Parafii Boskiej Jasnogórskiej (fot. Krzysztof Bochniak) Minister Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości w Parafii Boskiej Jasnogórskiej (fot. Ignacy Żarski) Minister Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości w Parafii Boskiej Jasnogórskiej (fot. Krzysztof Bochniak) Minister Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości w Parafii Boskiej Jasnogórskiej (fot. Ignacy Żarski)

Flagę Rzeczypospolitej Polskiej wraz z posłaniem od prezydenta Andrzeja Dudy przekazał Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski w czasie uroczystości, jakie odbyły się w niedzielę w Parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Los Angeles. Kościół ten jest zarazem Sanktuarium św. Jana Pawła II.

 

Oddając hołd Papieżowi Polakowi, minister Kwiatkowski złożył też kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II, który znajduje się na terenie parafii.

 

Polski kościół w Los Angeles przez Polaków mieszkających na Zachodnim Wybrzeżu USA nazywany jest Kalifornijską Częstochową. Do tej świątyni przybył kardynał Karol Wojtyła na obchody jubileuszu 50-lecia istnienia parafii w 1976 roku. To tutaj także, po uroczystościach beatyfikacyjnych w Rzymie, zostały złożone relikwie św. Jana Pawła II. (BZ)

Poleć znajomemu