przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 października 2015

"Prezydent zajmuje się tym, co zawarł w umowie społecznej z Polakami"

Moim zdaniem doszło do naruszenia – jeżeli nie do złamania – prawa, bo zamiast 15 sędziów Trybunału Konstytucyjnego, mamy teraz 20, co jest niezgodne z konstytucją – skomentowała wybór nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego minister Małgorzata Sadurska.  – Do podejmowania orzeczeń musi być minimum 9 sędziów i wyboru nowych mógłby dokonać nowy Sejm – dodała Szefowa Kancelarii Prezydenta RP, która w piątek była gościem „Salonu politycznego Trójki”.

 

- Sprawa aneksu do raportu o likwidacji WSI nie jest sprawą priorytetową dla Polaków – powiedziała minister Sadurska pytana, czy była rozważana w Kancelarii kwestia publikacji aneksu.

 

- W pierwszej kolejności prezydent zajmuje się tym, co zawarł w umowie społecznej z Polakami przed swoim wyborem – podkreśliła.

- Szkoda, że Sejm nie zajął się ustawą obniżającą wiek emerytalny, bo ta ustawa interesuje Polaków – zauważyła.  

 

Minister Małgorzata Sadurska przypomniała, że prezydent ma już gotowy projekt prawa o kwocie wolnej od podatku, tylko nie było sensu go składać, bo ten Sejm nad takimi ważnymi, prospołecznymi ustawami nie chce pracować.

 

Zapowiedziała, że 16 października prezydent powoła Narodową Radę Rozwoju, co obiecał w kampanii wyborczej, więc są to dla niego sprawy priorytetowe.

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.