Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 26 października 2017

Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”

  |   Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”

„Jestem przekonany, że dzięki tej i innym wystawom odbywającym się z okazji roku awangardy szeroka publiczność lepiej poznaje dorobek polskich artystów okresu międzywojennego. Przypomnienie twórczości grup i środowisk, które tworzyły nowoczesną kulturę II Rzeczypospolitej, uważam za ogromnie cenne przygotowanie do zbliżającego się jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym  przez Ministra Wojciecha Kolarskiego, podczas otwarcia wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”. 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji otwarcia wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.”

Wystawa prezentuje wybór najcenniejszych prac na papierze – rysunków, grafik, fotogramów i fotomontaży – wykonanych przez artystów współtworzących środowiska awangardowe
II Rzeczypospolitej.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Obchodów Roku Awangardy w Polsce pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. (WP)

Poleć znajomemu