przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 26 października 2017

Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”

  |   Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie” Otwarcie wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”

„Jestem przekonany, że dzięki tej i innym wystawom odbywającym się z okazji roku awangardy szeroka publiczność lepiej poznaje dorobek polskich artystów okresu międzywojennego. Przypomnienie twórczości grup i środowisk, które tworzyły nowoczesną kulturę II Rzeczypospolitej, uważam za ogromnie cenne przygotowanie do zbliżającego się jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym  przez Ministra Wojciecha Kolarskiego, podczas otwarcia wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie”. 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji otwarcia wystawy „Miejska rewolta. Awangarda w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.”

Wystawa prezentuje wybór najcenniejszych prac na papierze – rysunków, grafik, fotogramów i fotomontaży – wykonanych przez artystów współtworzących środowiska awangardowe
II Rzeczypospolitej.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Obchodów Roku Awangardy w Polsce pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz pod auspicjami Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. (WP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.