Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 października 2017

Milion złotych na aktywizację byłych pracowników Ursusa

  |   - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Adam Kwiatkowski - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski. - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski. - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski. - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski. - Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski.

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" podpisali porozumienie, na mocy którego spółka przekaże milion złotych na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej byłych pracowników warszawskiej fabryki. W wydarzeniu wziął udział Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski.

 

Podpisanie umowy to efekt długotrwałych negocjacji, w które zaangażowani byli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta oraz KPRM, m. in. Adam Kwiatkowski oraz Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

- Cieszę się z tego porozumienia, które pokazuje, że warto rozmawiać, nawet jeśli początkowe stanowiska negocjacyjne są bardzo odległe – powiedział minister Kwiatkowski. 

 

- To pierwsze i jak dotychczas jedyne tego typu porozumienie strony społecznej i biznesu, który chce się dzielić swoim sukcesem – dodał minister Małecki.

 

Przekazana przez spółkę Ursus kwota ma stanowić wsparcie i podziękowanie byłym pracownikom firmy za zasługi dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz wkładu w wypracowanie pozycji marki. Pieniądze zostaną rozdysponowane w oparciu o statut fundacji Ursus i po konsultacjach z zakładowymi związkami zawodowymi.

 

Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa.

Poleć znajomemu