Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 3 listopada 2017

Szef KPRP na uroczystym otwarciu polskiej fabryki w Holandii

  |   Szef KPRP Halina Szymańska na uroczystym otwarciu polskiej fabryki w Holandii (fot. Jos Schaefer) Szef KPRP na uroczystym otwarciu polskiej fabryki w Holandii (fot. Jos Schaefer) Szef KPRP na uroczystym otwarciu polskiej fabryki w Holandii (fot. Jos Schaefer) Szef KPRP Halina Szymańska odczytała list Prezydenta RP (fot. Jos Schaefer) Szef KPRP na uroczystym otwarciu polskiej fabryki w Holandii (fot. Jos Schaefer)

„Cieszy mnie, że jest to tak znaczący polski projekt inwestycyjny w dziedzinie produkcji, największy spośród zrealizowanych dotychczas przez polskie firmy w Królestwie Niderlandów” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników i organizatorów uroczystego otwarcia fabryki puszek napojowych Grupy CAN-PACK  Netherlands.

 

W inauguracji, która odbyła się w piątek na terenie fabryki w holenderskim mieście Helmond, uczestniczyła minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

W odczytanym przez minister Szymańską liście prezydent wyraził uznanie dla faktu, że „firmy z Holandii należą do czołowych inwestorów w Polsce, a polskie przedsiębiorstwa – jak pokazuje przykład CANPACK – są aktywne na holenderskim rynku”. Zobacz także: List prezydenta na uroczystości otwarcia fabryki w Helmond

 

Fabryka puszek aluminiowych w Helmond, zaliczana w swojej branży do najbardziej energooszczędnych i najnowocześniejszych technologicznie zakładów na świecie, produkować będzie opakowania na potrzeby odbiorców w krajach Beneluksu, w Niemczech i Francji oraz przyczyni się znacząco do wzrostu zatrudnienia i eksportu polskich fabryk. Obecnie zakład zatrudnia prawie 300 osób. (MK)

Poleć znajomemu