przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 4 listopada 2017

Szef BBN w "Trójce" o nominacjach generalskich

Prezydent Andrzej Duda nie podjął jeszcze decyzji, czy 11 listopada zostaną wręczone nominacje generalskie - powiedział w sobotę szef BBN Paweł Soloch. Podkreślił, że w tej sprawie ważniejsze od daty jest wypracowanie "pewnych racjonalnych rozwiązań".

 

Na początku października BBN poinformowało, że do prezydenta wpłynęło z Ministerstwa Obrony Narodowej 14 wniosków o awans na stopnie generalskie.

 

Paweł Soloch pytany w radiowej Trójce, czy 11 listopada, podczas Święta Niepodległości, zostaną wręczone nominacje generalskie odparł, że "w tej sprawie nie ma jeszcze decyzji prezydenta". - Ważniejsze od daty jest wypracowanie pewnych racjonalnych rozwiązań - podkreślił.

 

Jak mówił, "prezydent kwestię nominacji wiąże z otrzymaniem pełnej informacji ze strony ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, dotyczącej kwestii kadrowych, ale także rozwiązań systemowych". Dodał, że część tych informacji została już prezydentowi przekazana oraz poinformował, że w tej sprawie wciąż trwa wymiana korespondencji między Pałacem Prezydenckim a resortem obrony.

 

Według ministra Solocha wręczenie nominacji generalskich będzie możliwe "po otrzymaniu pełnej odpowiedzi na oczekiwania prezydenta z tym związane". 

 

Szef BBN przypomniał też, że dotychczas tylko raz, w 2010 roku, nominacje generalskie zostały wręczone 11 listopada. (PAP/MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.