Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 listopada 2017

Szef BBN: Sprawa gen. Kraszewskiego ciągnie się za długo

- Sprawa postępowania sprawdzającego wobec gen. Kraszewskiego ciągnie się zdecydowanie za długo. Prezydent już w lutym zwracał się do ministra obrony o przedstawienie stosownych wyjaśnień – powiedział Szef BBN Paweł Soloch.

 

- Warto przypomnieć, że jeszcze przed wszczęciem formalnego postępowania minister Antoni Macierewicz kilkukrotnie podważał wiarygodność gen. Kraszewskiego. Niestety, nie przedstawiał przy tym jakichkolwiek konkretnych informacji. Także dziś nie dysponujemy informacjami w tej kwestii – dodał Paweł Soloch.

 

Zwrócił uwagę, że "wszczęcie procedury przeciwko gen. Kraszewskiemu, miało miejsce w momencie, kiedy skrystalizowało się stanowisko BBN w sprawie reformy systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi; gdy trwała analiza

Strategicznego Przeglądu Obronnego, a także, gdy przedstawiliśmy MON propozycje Prezydenta związane z polityką kadrową i awansami generalskimi".

 

- We wszystkich tych sprawach gen. Kraszewski był odpowiedzialny za realizację moich wytycznych i poleceń – podkreślił Szef BBN.

 

- Zarówno czas trwania, jak i moment wszczęcia postępowania budzą nasze wątpliwości co do faktycznych intencji SKW czy MON –  dodał.

 

- Na pewno źle by się stało, gdyby w sporze z panem Prezydentem, atakowano pracujących dla niego urzędników. W tym przypadku uniemożliwia się pracę generałowi Kraszewskiemu, który jako żołnierz zawodowy podlega MON. Przez to - jako jeden z nielicznych pracowników BBN - może być bez podania przyczyny objęty postępowaniem sprawdzającym przez podległe ministrowi obrony SKW – wyjaśnił minister  Soloch. (PAP/BZ)

 

Poleć znajomemu