Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 listopada 2017

Podziękowania dla powstańców warszawskich

  |   Minister Adam Kwiatkowski gali będącej zwieńczenie akcji "BohaterON - włącz historię!" (fot. Piotr Litwic) Finałowa gala akcji "BohaterON - włącz historię!" (fot. Piotr Litwic) Finałowa gala akcji "BohaterON - włącz historię!" (fot. Piotr Litwic)

Ponad 118 tys. pocztówek dla Powstańców Warszawskich wysłano podczas drugiej edycji akcji "BohaterON - włącz historię!". Przedsięwzięcie ma na celu uhonorowanie żyjących weteranów walk z 1944 r. W imieniu Prezydenta RP w finałowej gali wziął udział minister Adam Kwiatkowski.

 

- Prezydent prosił, żeby w jego imieniu wszystkich państwa serdecznie pozdrowić, przekazać jego wyrazy szacunku i uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej pięknej akcji – zwrócił się Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP do gości – powstańców warszawskich oraz osób zaangażowanych w organizację akcji - zgromadzonych w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowy w Warszawie.

 

- Państwo powstańcy warszawscy byliście historią, tworzyliście historię. Dzięki wam dzisiaj możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie i za to się państwu zawsze należą wielkie słowa uznania – mówił minister Kwiatkowski, dodając, że akcja jest częścią procesu "budowania naszej pamięci, naszej tożsamości".

 

Ogólnopolska kampania "BohaterON - włącz historię!" trwała od 1 sierpnia do 2 października 2017 r., 63 dni - dokładnie tyle, ile dni toczyły się walki o Warszawę w 1944 r. Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, ale także edukacja Polaków.

 

Na finałową galę zaproszono powstańców, przedstawicieli Komitetu Honorowego, oraz ambasadorów akcji - aktorów: Agnieszkę Więdłochę i Antoniego Pawlickiego. Mogli oni posłuchać koncertu piosenek powstańczych w wykonaniu Garwolińskiego Teatru Muzycznego "Od Czapy” i obejrzeć wystawę Krzysztofa Zygzaka Chojnackiego "Pamięć i Duma", na którą składają się dioramy i fotografie poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. (BZ/PAP)

Poleć znajomemu