Menu rozwijane

07 marca 2022

Koordynacja działań związanych z niesieniem pomocy chorym dzieciom ewakuowanym z Ukrainy oraz przygotowania do pomocy kolejnym małym pacjentom były przedmiotem dzisiejszego spotkania przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Kancelarii Prezydenta RP, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lekarzy różnych specjalizacji. W rozmowach uczestniczyła Agata Kornhauser–Duda.

Może Cię zainteresować Solidarni z Ukrainą. Pomoc uchodźcom z niepełnosprawnościami

W pierwszych dniach marca we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP najciężej chore dzieci wymagające natychmiastowej pomocy medycznej zostały przetransportowane ze szpitala dziecięcego we Lwowie do trzech placówek hospicyjnych w Polsce.

Dzięki organizacji konwoju humanitarnego dostarczono jednocześnie do Lwowa niezbędne artykuły żywnościowe, środki higieniczne, leki, środki zabezpieczenia medycznego oraz zabawki dla pacjentów szpitala dziecięcego.

Dzisiaj odbyło się kolejne  spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Kancelarii Prezydenta RP, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lekarzy różnych specjalizacji. Wspólnie z Pierwszą Damą rozmawiano o pomocy chorym dzieciom już ewakuowanym z Ukrainy oraz o przygotowaniach do pomocy kolejnym małym pacjentom, którzy z kilku ukraińskich miast mają trafić do placówek medycznych w Polsce, jak również we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech.

Mówiono o budowie systemu, który byłby nakierowany na pomoc wszystkim dzieciom przebywającym obecnie w ukraińskich szpitalach i o tworzeniu punktów koordynacji medycznej, do których trafialiby mali pacjenci, co w znaczny sposób skracałoby ich podróż pomiędzy szpitalami.  Dyskutowano także o pomocy na miejscu, na Ukrainie oraz o współpracy z innymi państwami.

Może Cię zainteresować Solidarni z Ukrainą. Najciężej chore dzieci ze szpitala we Lwowie ewakuowane do Polski

 

Spotkanie nt. ewakuacji chorych dzieci z Ukrainy (1)
001_Agata_Kornhauser-Duda_online_ewakuacja_chorych_dzieci_z_Ukrainy_20220307_ERB55215.jpg