29 lipca 2020

Minister Kwiatkowski odwiedził dzieci na kolonii w Wiśle

o425374173.jpg

Sekretarz Stanu w KPRP Minister Adam Kwiatkowski odwiedził w imieniu Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy dzieci z rodzin poszkodowanych w powodzi, wypoczywające na kolonii współorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP w Wiśle.

Letni wypoczynek dla najmłodszych zainicjowała Małżonka Prezydenta RP, która chcąc wesprzeć rodziny poszkodowane wskutek niedawnej powodzi, zaprosiła dzieci z terenu województwa podkarpackiego do Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle. W letnim wypoczynku bierze udział 36 kolonistów w wieku od 7 do 14 lat.

Organizację kolonii wsparli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz miasto Wisła. W wyjazd zaangażowało się także Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, które zapewniło dzieciom zajęcia edukacyjne.

Podczas spotkania, w którym wzięli udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, Minister Adam Kwiatkowski wręczył dzieciom prezenty przekazane przez Panią Prezydentową.