Menu rozwijane

09 czerwca 2022

W Pałacu Prezydenckim gościli dziś liderzy polskiego rozwoju. Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda wręczyła nagrody laureatom Konkursu „Teraz Polska” i dziękowała przedsiębiorcom: „Co druga polska firma włączyła się w organizację pomocy dla Ukrainy; nie ma takich słów, które wyraziłyby moją wdzięczność”.

Od ponad 30 lat w Konkursie „Teraz Polska” wyłaniane są najlepsze polskie produkty, usługi, gminy i przedsięwzięcia, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

W trzech kategoriach nagrodzono dziś dwanaście produktów, trzy przedsięwzięcia innowacyjne i dziesięć usług. Pierwsza Dama wręczyła Laureatom imienne listy gratulacyjne od Prezydenta, a statuetki Teraz Polska zwycięzcy odebrali z rąk Przewodniczącego Kapituły Godła „Teraz Polska” prof. Michała Kleibera.

13__Agata_Kornhauser_Duda_Teraz_Polska_20220609_MBO19069.jpg [414.26 KB]

Małżonka Prezydenta zwróciła uwagę, że znak „Teraz Polska” to prestiżowy certyfikat, który „przekonuje nawet najbardziej wymagających klientów”. Dodała, że znak ten również inspiruje innych przedsiębiorców do podejmowania ambitnych wyzwań. 

– Cieszę się, że statuetki trafiają do przedstawicieli różnych dziedzin biznesu, bo jest to dowód siły i wszechstronności naszej polskiej gospodarki – zaznaczyła.

26__Agata_Kornhauser_Duda_Teraz_Polska_20220609_1S7A6025.jpg [584.34 KB]

W tym roku po raz drugi wręczono również statuetkę w kategorii „Młody Promotor Polski”. To wyróżnienie dla młodych ludzi, którzy postawą zawodową i społeczną przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. Decyzją Małżonki Prezydenta statuetkę otrzymała Maria Andrejczyk, oszczepniczka. O jej sportowych dokonaniach Pierwsza Dama powiedziała, że jest to „piękna opowieść o wyznaczaniu celów, wytrwałym dążeniu do ich osiągnięcia, o pokonywaniu trudności, ale przede wszystkim o polskich możliwościach i polskich ambicjach”.

Nominacje do tytułu Młody Promotor Polski 2022 otrzymali także: Anna Sułkowska–Migoń, dyrygentka oraz chirurg – prof. dr hab. n. med. Michał Grąt.

– Wszystkim nominowanym składam wyrazy uznania za Państwa pasję, za ugruntowane sukcesy osiągnięte w relatywnie niedługim czasie, ale przede wszystkim za to, że nieustannie wyznaczają Państwo nowe horyzonty i biją nowe rekordy – podkreślała Agata Kornhauser–Duda.

29__Agata_Kornhauser_Duda_Teraz_Polska_20220609_MBO29643.jpg [589.14 KB]

Małżonka Prezydenta w wystąpieniu odniosła się także do trwającej wojny na Ukrainie i podziękowała przedsiębiorcom zaangażowanym w niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

– Z całego serca chcę złożyć podziękowania wszystkim polskim przedsiębiorcom, którzy tak ofiarnie pomogli i nadal pomagają walczącej Ukrainie oraz uchodźcom, którzy znaleźli bezpieczne schronienie w Polsce – mówiła.

Pani Prezydentowa zwróciła uwagę, że wszystkie tragiczne wydarzenia ostatniego czasu są „przede wszystkim próbą dla naszej wrażliwości, naszego człowieczeństwa i solidarności z ukraińskimi sąsiadami”. – Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że jako Polacy zdaliśmy ten egzamin celująco – powiedziała Pierwsza Dama i dodała, że jest w tym ogromna zasługa wszystkich polskich przedsiębiorców.

– Co druga polska firma włączyła się w organizację pomocy rzeczowej i finansowej dla Ukrainy i osób, które przebywają w Polsce. Nie ma takich słów, które wyraziłyby moją wdzięczność za to, co Państwo zrobili i nadal robią – podkreśliła Agata Kornhauser–Duda.

Jednocześnie Pierwsza Dama zwróciła uwagę na potrzebę odpowiedzialnej i długofalowej pomocy: – Apeluję, byśmy nie ustawali w wysiłkach dążących do tego, by wojna skończyła się jak najszybciej, ale też, byśmy podjęli długofalową pomoc, przede wszystkim najbardziej niewinnym ofiarom tej wojny: dzieciom i ich matkom – powiedziała Małżonka Prezydenta.

32__Agata_Kornhauser_Duda_Teraz_Polska_20220609_GJB_9502.jpg [756.27 KB]Galę Konkursu uświetnił występ artystyczny Jakuba Dubika (wiolonczela) i Aleksandry Seredyńskiej (fortepian).

W uroczystości wzięli udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP: Piotr Ćwik i Adam Kwiatkowski.

Może Cię zainteresować Finał 31. edycji Konkursu „Teraz Polska” Wręczenie nagród laureatom XXX edycji Konkursu „Teraz Polska”

_________________________

Laureaci 32. edycji Konkursu „Teraz Polska”:

– Kategoria Produkty: BOLARUS S.A. (szafy laboratoryjne i medyczne serii SL), Crystal Sp. z o.o. (drzwi zewnętrzne wyprodukowane w technologii AbsiGlass), DECCO S.A. (system Decco HST), Gardens–Software Sp. z o.o. (system Gardens ERP z własnym środowiskiem rozwoju IDE GardensAM), Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” Sp. z o. o. (seria produktów „Cud Miód”), Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley (książki z rozszerzoną rzeczywistością), MEDGAL Sp. z o.o. (pierwsza polska endoproteza całkowita stawu biodrowego MEDGAL–HIP), Rohhe Sp. z o.o. (seria termoizolacyjnych mat lamelowych z wełny mineralnej do izolacji kanałów wentylacyjnych r.Flow), Ubojnia Zwierząt Robert Rytel (polska półtusza wieprzowa RYTEL), Zakład Mięsny Smak Górno (produkty ekologiczne w słojach), Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A. (linia MAXI, w tym: Maxi Krzem i Maxi Krzem + Biotyna, Maxi HairUp!), Wyróżnienie: DICO S.C. (MÓWik – program do komunikacji alternatywnej i wspomagającej dla osób niemogących się porozumiewać)

– Kategoria Przedsięwzięcia Innowacyjne: Instytut Transportu Samochodowego, Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (analizowanie i upowszechnianie danych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego), PID Polska Sp. z o.o. oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych (system do bezinwazyjnej inspekcji towarów wielkogabarytowych – CANIS), Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (inteligentne znaki drogowe do adaptacyjnego sterowania ruchem pojazdów, komunikujące się w technologii V2X).

– Kategoria: Usługi: Przedsiębiorstwo Arra Group Sp. z o.o. Sp. k. (Dostawa produktów leczniczych bezpośrednio do domu pacjenta), Corab S.A., Corab Akademia (Konstrukcje fotowoltaiczne, promowanie dobrych praktyk instalatorów i poszerzanie wiedzy na tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, w szczególności dotyczącymi fotowoltaiki, ENERGIA EURO PARK Sp. z o.o. (Dystrybucja energii elektrycznej), Gas Trading Podkarpacie Sp. z o.o. (Sprzedaż hurtowa i detaliczna paliw i produktów pochodnych), Haston City Hotel Sp. z o.o. (Kompleksowa organizacja konferencji, szkoleń i kongresów), Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (Wyspecjalizowane programy inwestycyjne wspierające regularne oszczędzanie), Personnel Service S.A. (Outsourcing pracowników z zagranicy), Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego (Żywienie Kliniczne – sztuczne żywienie pacjentów z częściową lub całkowitą niewydolnością przewodu pokarmowego), TUZ Ubezpieczenia – TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Bezpieczny Dom – ubezpieczenie domu lub mieszkania, rodziny, bliskich oraz zwierząt domowych). Wyróżnienie: Data Dynamics (Aplikacja LivePrice).