Menu rozwijane

07 marca 2022

W poniedziałek Małżonka Prezydenta odbyła zdalne spotkanie z księdzem Aleksandrem Repinem, proboszczem Kościoła pw. św. Józefa w Mikołajowie na Ukrainie.

W rozmowie uczestniczył prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który w ramach realizacji Akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, pod koniec stycznia tego roku spotkał się z Polakami mieszkającymi w Mikołajowie, którym w imieniu Pary Prezydenckiej przekazał pomoc charytatywną.

Dzisiaj Pierwsza Dama zapewniła o woli i gotowości Polaków do dalszej pomocy mieszkańcom Ukrainy. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak sobie radzicie z obroną. To niesamowite, jakim hartem ducha wykazują się przecież nie tylko żołnierze, ale i ludność cywilna. Jesteśmy z Wami, proszę o tym pamiętać, będziemy robić wszystko, żeby pomóc Wam też na miejscu – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Wśród tematów rozmowy, prócz przekazanej przez Księdza informacji o aktualnej sytuacji Mikołajowa omówione zostały bieżące  potrzeby mieszkańców tego miasta. Pierwsza Dama mówiła o  pomocy udzielanej przez Polskę i inne kraje chorym i wymagającym opieki medycznej dzieciom z Ukrainy.

Już ponad milion uchodźców przekroczyło polską granicę. Polacy solidarnie organizują pomoc dla Ukrainy. Prowadzą zbiórki pieniędzy, przekazują żywność, środki opatrunkowe i wszystko, co jest im potrzebne. Kancelaria Prezydenta udostępniła również prezydenckie rezydencje, w których zamieszkali ukraińscy obywatele.

Może Cię zainteresować Pierwsze Damy Polski i Litwy o wspólnym działaniu dla Ukrainy Polska pomaga ofiarom rosyjskiej agresji

 

Zdalne spotkanie z księdzem Aleksandrem Repinem z Mikołajowa na Ukrainie (1)
Zdalne spotkanie z księdzem Aleksandrem Repinem z Mikołajowa na Ukrainie (2)
Zdalne spotkanie z księdzem Aleksandrem Repinem z Mikołajowa na Ukrainie (3)
002_Agata_Kornhauser-Duda_online_KS_ALEKSANDER_REPIN_20220307_GJA_1415.jpg
003_Agata_Kornhauser-Duda_online_KS_ALEKSANDER_REPIN_20220307_GJA_1424.jpg
009_Agata_Kornhauser-Duda_online_KS_ALEKSANDER_REPIN_20220307_GJA_1595.jpg