Menu rozwijane

02 marca 2022

O sytuacji na Ukrainie, szczególnie w Charkowie i polskiej pomocy Małżonka Prezydenta rozmawiała dziś z pracującym tu Ks. Grzegorzem Semenkowem.

– Chcę wyrazić ogromny szacunek i uznanie dla tego, co robicie dla współbraci. Zapewniam, że jesteśmy z Wami; robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc – mówiła Pani Prezydentowa podczas rozmowy. Dziękowała za obecność i determinację, by mimo zagrożenia trwać blisko ludzi, nieść im pomoc. – Jesteście naszymi bohaterami – podkreślała.

Może Cię zainteresować List otwarty Małżonek Prezydentów Polski i Litwy Solidarni z Ukrainą. Rozmowa z pracującym w Kijowie ks. Waldemarem Pawelcem Rozmowa z opiekunami i podopiecznymi Domu św. Marcina de Porres w Fastowie

Ks. Grzegorz Semenkow jest Kanclerzem kurii diecezji charkowsko–zaporowskiej, a od 2014 r. proboszczem parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Charkowie. W domu parafialnym schronienie znalazły rodziny, które uciekły przed bombardowaniem.

Przy Kościele działa Caritas, do którego w lutym br., w ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” zostało przekazane wsparcie rzeczowe.

Podczas dzisiejszego spotkania ksiądz Grzegorz opowiadał o tym, jak wygląda sytuacja w Charkowie, codzienności w mieście w obliczu wojny, drogach ewakuacji, trudach radzenia sobie z rzeczywistością pełną strachu i polskim wsparciu. Rozmawiano również o pomocy Ukraińcom w dotarciu do Polski.

Zapewniamy o naszym wsparciu i modlitwie. Trzymajcie się, jesteśmy z Wami, do zobaczenia – zakończyła Pierwsza Dama.

W rozmowie uczestniczył także prezydencki minister Adam Kwiatkowski.