Menu rozwijane

03 marca 2022

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda i Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym pomocy dla ciężko chorych dzieci, które ze względu na sytuację na Ukrainie znalazły się w dramatycznie trudnej sytuacji.

W trakcie rozmowy omawiano formy pomocy medycznej dla dzieci cierpiących na ciężkie schorzenia, w tym m.in. nowotwory, choroby rzadkie, wady wrodzone lub urazy wymagające odroczonego leczenia chirurgicznego, choroby nerek wymagające dializoterapii. Poruszano także problem ewakuacji dzieci z Ukrainy, w przypadku zaistnienia takiej konieczności i znalezienia im bezpiecznego miejsca w ośrodkach na terenie Polski, a w dłuższej perspektywie – także innych państw.

06__Agata_Kornhauser_Duda_laczenie_20220303_GJA_0488.jpg [489.69 KB]

W spotkaniu uczestniczyli lekarze z ośrodków specjalizujących się w pediatrii, onkologii, chirurgii i nefrologii, osoby odpowiedzialne za organizację ratownictwa medycznego i funkcjonowanie służby zdrowia w sytuacjach kryzysowych, a także przedstawiciele organizacji humanitarnych działających na Ukrainie.

Pierwsza Dama podziękowała wszystkim osobom, które już zaangażowały się w organizację pomocy dzieciom i dzięki którym wielu pacjentów w najcięższym stanie dotarto do Polski. Zapewniła także o gotowości wsparcia tych działań ze strony Kancelarii Prezydenta RP.

Może Cię zainteresować Pierwsze Damy Polski i Litwy o wspólnym działaniu dla Ukrainy Solidarni z Ukrainą. Rozmowa z Ks. Grzegorzem Semenkowem „Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami!” Solidarni z Ukrainą. Rozmowa z pracującym w Kijowie ks. Waldemarem Pawelcem