Menu rozwijane

21 marca 2022

Wsparcie ukraińskich, ale także polskich placówek medycznych, do których trafiają uchodźcy z Ukrainy było przedmiotem dzisiejszej rozmowy Małżonki Prezydenta z Prezesem Polfa Tarchomin, Jarosławem Królem.

W spotkaniu uczestniczył minister Adam Kwiatkowski odpowiedzialny za realizację, odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej, akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, która po wybuchu konfliktu za naszą wschodnią granicą została rozszerzona i skierowana do wszystkich potrzebujących wsparcia obywateli w Ukrainie. Dzisiaj, dzięki nawiązanym przez lata realizacji projektu bezpośrednim kontaktom, możliwe jest wysyłanie do Ukrainy transportów z pomocą.

W ramach realizowanej akcji, wolę współpracy zadeklarował  m.in. prezes TZF Polfa S.A. O jej zakresie rozmawiano w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Lekarstwa i sprzęt medyczny należą obecnie do produktów pierwszej potrzeby w Ukrainie. Polska wspiera również przybyłych do naszego kraju uchodźców wymagających opieki lekarskiej, zapewniając im dostęp do placówek medycznych.

Rozmowa z Prezesem Polfa Tarchomin, Jarosławem Królem (1)
001_Agata_Kornhauser-Duda_spotkanie_Polpharma_20220321_PK010495.jpg