Menu rozwijane

Do mieszkających w Gruzji Polaków dotarły świąteczne paczki w ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie". To już trzecia w tym roku edycja akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Za wybitne zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej na rzecz środowisk akademickich i ludzi pracy uhonorowano pośmiertnie abp. Stanisława Nowaka. Order przekazał minister Piotr Ćwik.
Podczas uroczystości pogrzebowych Minister Piotr Ćwik przekazał w imieniu Prezydenta RP Order dla Zmarłego oraz odczytał list.
Wszelkie uzgodnienia dotyczące NATO i relacji z Ukrainą będziemy podejmować w gronie sojuszników, nie będą one przedmiotem negocjacji z Rosją – podkreślił Paweł Soloch po rozmowie z Jake'm Sullivanem.
O świcie przed pomnikiem Ofiar Grudnia'70 Minister Paweł Szrot złożył wieniec oraz odczytał list Prezydenta RP do uczestników piątkowych obchodów 51. rocznicy protestów robotników na Wybrzeżu.
Ministrowie KPRP Bogna Janke i Adam Kwiatkowski spotkali się w Bejrucie z dr. Hectorem Hajjarem, ministrem do spraw społecznych rządu Republiki Libańskiej.
Prezydenccy ministrowie Bogna Janke i Adam Kwiatkowski przekazali pomoc humanitarną strażakom, którzy brali udział w akcji ratunkowej po wybuchu w porcie w Bejrucie w 2020 r.
Ministrowie Bogna Janke i Adam Kwiatkowski spotkali się w miejscowości Bkerke z maronickim patriarchą Antiochii kard. Becharą Boutrosem Rahim oraz nuncjuszem Stolicy Apostolskiej w Libanie abp. Josephem Spiterim.
Prezydent Andrzej Duda odznaczył siostrę Krystynę Zawadzką Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, która od 31 lat prowadzi hospicjum w miejscowości Bhannes w Libanie.
Ministrowie KPRP Bogna Janke i Adam Kwiatkowski spotkali się z Prezydentem Republiki Libańskiej Michelem Aounem.
Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot wziął udział w uroczystościach upamiętniających 51. rocznicę Grudnia 1970 rok w Gdańsku. Ministrowi towarzyszył Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski.
Otwarto dziś kolejne cztery odcinki drogi ekspresowej S 19 w województwie lubelskim. W uroczystości uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik.
W Kancelarii Prezydenta RP odbyła się kolejna tura rozmów strony rządowej z oświatową  „Solidarnością” w sprawie realizacji pkt.VI Porozumienia z kwietnia 2019 r. dotyczącego systemu wynagradzania nauczycieli.
Barbara Brodowska–Mączka – Dyrektor Generalny w KPRP wręczyła, podczas uroczystości z okazji 25–lecia Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz 30–lecia uruchomienia programu leczenia głuchoty w Polsce, odznaczenia państwowe.
Ministrowie KPRP Bogna Janke i Adam Kwiatkowski przybyli do Libanu, gdzie przekazali paczki żywnościowe poszkodowanym w ubiegłorocznym wybuchu w Bejrucie oraz uchodźcom z Syrii.