przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 7 listopada 2019

Prezydent weźmie udział w obchodach 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego

9 listopada Prezydent RP, na zaproszenie Prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, weźmie udział w obchodach 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego. W ramach wizyty w Niemczech Andrzej Duda odda także hołd polskim ofiarom II wojny światowej. 
Czwartek, 7 listopada 2019

Minister Szczerski o zniesieniu wiz do USA

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie bardzo zależało, żeby Polska weszła do programu ruchu bezwizowego na zasadach ogólnych. Nie było specjalnej ścieżki; to nie jest przywilej, który może być cofnięty – mówi Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. 
Czwartek, 7 listopada 2019

Adam Kwiatkowski na gali wręczenia nagród Strażnik Pamięci

Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w Gali VII edycji Nagrody Strażnik Pamięci 2019, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Minister odczytał list Prezydenta RP do uczestników i organizatorów gali. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy

Ruszą prace poszukiwawcze w dwóch miejscach pochówku żołnierzy Wojska Polskiego poległych w 1939 r. pod Lwowem. – To efekt sierpniowych rozmów Prezydentów PL i UKR – poinformował Krzysztof Szczerski po wczorajszym spotkaniu z ministrem Ihorem Żowkwą. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Prezydent wskazał marszałków seniorów Sejmu i Senatu 

Marszałkiem seniorem Sejmu IX kadencji będzie Antoni Macierewicz, Senatu X kadencji – Barbara Borys-Damięcka – poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Pierwsze posiedzenia obu izb parlamentu odbędą się 12 listopada. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Szef BBN: Kontynuujemy dialog z Białorusią, nie rezygnując z naszych zasad

Nie rezygnujemy z dialogu z Białorusią, nie rezygnując zarazem z naszych zasad – powiedział szef BBN Paweł Soloch, który spotkał się z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Białorusi Stanisławem Zasiem. 
Środa, 30 października 2019

W przyszłym tygodniu Prezydent formalnie zwoła pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu

W przyszłym tygodniu Prezydent Andrzej Duda formalnie zwoła pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu nowych kadencji i jednocześnie nominuje marszałków seniorów obu izb – poinformował szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski. 
Piątek, 25 października 2019

29-30 października wizyta Pary Prezydenckiej w Królestwie Niderlandów [PL/ENG]

29-30 października Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożą oficjalną wizytę w Królestwie Niderlandów. W programie m.in. spotkania dwustronne oraz uroczyste obchody 75. rocznicy wyzwolenia Holandii przez polskie wojska. 
1 POPRZEDNIA 1234567  233
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.