przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 12 czerwca 2019

Prezydenci Polski i USA zaakceptowali warunki porozumienia ws. zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce

Prezydenci Polski i USA: Andrzej Duda i Donald Trump zaakceptowali w środę warunki porozumienia w sprawie zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce – poinformował w Waszyngtonie Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. 
Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Zakończono negocjacje porozumienia ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce [PL/ENG] 

Szef prezydenckiego gabinetu przed wizytą Andrzeja Dudy w USA: Podpisane zostaną porozumienia i umowy dwustronne dotyczące m.in. bezpieczeństwa, energetyki, nowych technologii i onkologii. 
Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Minister Mucha wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów NSA

Wiceszef KPRP Paweł Mucha uczestniczył – w imieniu Prezydenta RP - w dorocznym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Minister odczytał list Prezydenta do do uczestników i gości Zgromadzenia. 
Poniedziałek, 10 czerwca 2019

Porozumienie polityczne ws. zwiększenia obecności wojsk USA w Polsce może zostać przyjęte 12 czerwca

Zakończono negocjacje porozumienia politycznego między Polską i USA ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce; jeśli zostanie ono zaakceptowane przez Prezydentów Polski i USA, to może zostać przyjęte 12 czerwca – powiedział min. Szczerski. 
Sobota, 8 czerwca 2019

Minister Krzysztof Szczerski wśród prelegentów Kongresu „Polska Wielki Projekt”

Podczas trwającej w Warszawie IX odsłony Kongresu prezydencki minister wziął udział w panelu „Europa po…, Europa przed… Zdania polskiej i europejskiej polityki zagranicznej w nowej perspektywie”. 
Piątek, 7 czerwca 2019

Min. Spychalski: Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda bezpośrednio przekaże zaproszenie Prezydentowi USA do Polski na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – powiedział minister Błażej Spychalski. – Liczymy na to, że Donald Trump 1 września będzie w Polsce – dodał. 
Piątek, 7 czerwca 2019

Ruszył IX Kongres „Polska Wielki Projekt”

Pod prezydenckim patronatem rozpoczęła się dziś IX edycja Kongresu „Polska Wielki Projekt”, którego ideą jest debata nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi, stojącymi przed Polską w najbliższych dekadach. W inauguracji wzięła udział minister Szymańska. 
Czwartek, 6 czerwca 2019

„Sojusz między Polską i USA jest bardzo mocny”

Między Polską a Stanami Zjednoczonymi jest świetna współpraca polityczna i militarna; sojusz między naszymi państwami jest bardzo mocny, a najlepszym tego przykładem są częste spotkania Prezydentów Polski i USA – powiedział minister Paweł Mucha. 
1 POPRZEDNIA 2345678  214
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.