Menu rozwijane

17 lutego 2022

– Nie ma takiego systemu ochrony zdrowia, który utrzyma nas wszystkich w dobrej kondycji. Musimy zadbać o to sami, przy udziale służby zdrowia. Profilaktyka musi być promowana na poziomie lokalnym – mówiła Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP, w porannej audycji „Dzień dobry Podlasie” na antenie Katolickiego Radia Podlasie.  

Minister podkreśliła, że ważna jest świadomość Polaków w kwestiach zdrowotnych oraz zachęcanie ich do wykonywania badań profilaktycznych. – Nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami o siebie – dodała. – Profilaktyka musi być promowana również na poziomie lokalnym.

Grażyna Ignaczak–Bandych wskazała, że programów profilaktycznych prozdrowotnych w Polsce jest bardzo dużo. Problem polega na tym, że ludzie często o nich nie wiedzą, dlatego tak istotne jest to, aby działania profilaktyczne były szeroko rozpowszechnione oraz łatwo dostępne w miejscu zamieszkania. Chcemy zachęcać do robienia badań w sposób zarówno tradycyjny jak i nowoczesny.

– Jako społeczeństwo musimy się nauczyć, że dbanie o własne zdrowie jest postawą odpowiedzialności za siebie, za rodzinę, za Polskę – podsumowała Minister Grażyna Ignaczak–Bandych.