Menu rozwijane

07 marca 2022

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim rozmawiano o zakresie współpracy Kancelarii Prezydenta RP i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwestii pomocy najbardziej dotkniętym przez los Ukraińcom znajdującym się na terenie Polski oraz tym, którzy nie wyjechali jeszcze z ogarniętego wojną kraju.

Małżonka Prezydenta, której towarzyszył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, gościła w Pałacu panie minister Marlenę Maląg oraz Barbarę Sochę. Przedmiotem dyskusji było omówienie potrzeb i możliwości wspólnej pomocy osobom niepełnosprawnym z terenu Ukrainy, w tym chorym dzieciom.

Pierwsza Dama angażuje się w wiele inicjatyw nakierowanych na pomoc dzieciom z Ukrainy. Do Polski przyjeżdżają już transporty z małymi pacjentami z ukraińskich szpitali. Podczas poniedziałkowego spotkania zastawiano się, w jaki sposób można wesprzeć pomoc nakierowaną na osoby dorosłe i dzieci dotknięte różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Mówiono o koordynacji takich działań, jak również o organizowanej na poziomie rządowym i samorządowym oraz poprzez różnego typu organizacje i fundacje pomocy dla wszystkich uchodźców z Ukrainy.

 

Spotkanie Pierwszej Damy Marleną Maląg oraz Barbarą Sochą (1)
Spotkanie Pierwszej Damy Marleną Maląg oraz Barbarą Sochą (2)
02_AKD_Marlena_Malag_20220307_GJA_2404.jpg
03_AKD_Marlena_Malag_20220307_GJA_2409.jpg