Menu rozwijane

04 kwietnia 2022

Małżonka Prezydenta spotkała się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z posłem Pawłem Kukizem, który jest zaangażowany w organizowanie pomocy dla uchodźców, a także tych osób, które zostały w Ukrainie, w tym naszych Rodaków mieszkających na Wschodzie.

Rozmowa dotyczyła m.in. wymiany doświadczeń na temat długofalowej i kierunkowej pomocy, która trafia bezpośrednio w konkretne miejsca. – Takie celowe, skoordynowane wsparcie jest najszybsze i najskuteczniejsze. Wiemy czego i gdzie dokładnie potrzeba i organizujemy właśnie te rzeczy – zaznaczyła Pierwsza Dama.

W tym kontekście poseł Paweł Kukiz mówił m.in. o konkretnych potrzebach polskich placówek edukacyjnych w Ukrainie.

03__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2261.jpg [545.96 KB]

Może Cię zainteresować Wizyta w Centrum Wytchnieniowo–Koordynacyjnym dla ukraińskich sierot Polsko-niemieckie wsparcie ukraińskich sierot Spotkanie z uchodźcami w Spale O edukacji dzieci uchodźców

Biorący udział w spotkaniu Sekretarz Stanu w KPRP minister Adam Kwiatkowski podkreślił, że taką kierunkową pomoc udaje się skutecznie realizować dzięki kontaktom, które przez lata udało się nawiązać w ramach akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie” organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP, we współpracy z MSZ i podmiotami zewnętrznymi.

– Akcja, pierwotnie dedykowana Polakom i osobom polskiego pochodzenia, obecnie, została rozszerzona i skierowana do wszystkich potrzebujących wsparcia obywateli w Ukrainie – przypomniała Małżonka Prezydenta. Jednocześnie podkreśliła, że równie ważna, co pomoc wysyłana do Ukrainy, jest ta polegająca na wsparciu m.in. polskich placówek medycznych, do których trafiają uchodźcy.

Spotkanie dotyczyło także sytuacji ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami i sierot, wymagających szczególnej opieki, a także ich transportu z terenów ogarniętych wojną. Małżonka Prezydenta mówiła m.in. o działalności punktu w Stalowej Woli, gdzie powstał swoisty hub, w którym odbywa się koordynacja procesu dalszej opieki nad sierotami.

Może Cię zainteresować Pomoc medyczna dla Ukrainy O pomocy humanitarnej z Małżonką Przewodniczącego Rady Europejskiej O pomocy medycznej dla Ukrainy z dr. Jackiem Siewierą O pomocy humanitarnej dla osób z niepełnosprawnościami

 

Minister Adam Kwiatkowski i Paweł Kukiz (1)
Spotkanie Pierwszej Damy i ministra Adama Kwiatkowskiego z Pawłem Kukizem (2)
Spotkanie Pierwszej Damy i ministra Adama Kwiatkowskiego z Pawłem Kukizem (3)
Spotkanie Pierwszej Damy i ministra Adama Kwiatkowskiego z Pawłem Kukizem (4)
Spotkanie Pierwszej Damy i ministra Adama Kwiatkowskiego z Pawłem Kukizem (5)
05__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2311.jpg
04__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2267.jpg
03__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2261.jpg
02__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2227.jpg
01__Agata_Kornhauser_Duda_Pawel_Kukiz_posel_na_Sejm_20220404_GJB_2212.jpg