Menu rozwijane

03 maja 2018
Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski

W czwartek wieczorem Agata Kornhauser-Duda spotkała się z przebywającymi w gmachu Sejmu rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnościami. Towarzyszył jej Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. Może Cię zainteresować Pierwsza Dama spotkała się z opiekunami osób z niepełnosprawnościami

Minister Wojciech Kolarski powiedział dziennikarzom w Sejmie, że spotkanie Pierwszej Damy z protestującymi miało na celu pomoc w poszukiwaniu kompromisu w rozmowach, które toczą się między osobami protestującymi a stroną rządową.

Przypomniał, że spotkanie Pierwszej Damy z rodzicami, opiekunami i osobami niepełnosprawnymi odbyło się na zaproszenie osób protestujących. Dodał, że to zaproszenie przekazał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, sam zaangażowany w pomoc niepełnosprawnym.

Jak zaznaczył Wojciech Kolarski, to zaproszenie wczoraj trafiło do Pierwszej Damy i Pierwsza Dama w pierwszym możliwym momencie z tego zaproszenia skorzystała.

- Pierwsza Dama ze zrozumieniem odnosi się do sytuacji, w której znajdują się osoby niepełnosprawne i to spotkanie miało na celu pomoc w poszukiwaniu kompromisu w rozmowach, które toczą się między osobami protestującymi a stroną rządową – przyznał. Zaznaczył, że strona prezydencka wspiera znalezienie kompromisu w tej sytuacji.

(PAP/KG)