Menu rozwijane

31 maja 2022

W przededniu Międzynarodowego Dnia Dziecka na ręce Przewodniczącego Chmielnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej Pana Serhija Hamalija, w imieniu Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser–Dudy, Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski przekazał 100 sztuk komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, które uciekając przed wojną znalazły schronienie na terenie obwodu chmielnickiego. W trakcie spotkania Minister odczytał list Małżonki Prezydenta RP skierowany do Gubernatora.

Wizyta ta była wynikiem rozmów Małżonki Prezydenta RP z Gubernatorem Hamalijem, które miały miejsce w Kamieńcu Podolskim w kwietniu br., w trakcie których Gubernator poprosił Pierwszą Damę o wsparcie możliwości nauki zdalnej przez uczniów ewakuowanych z terenów wschodniej Ukrainy.

Może Cię zainteresować Kamieniec Podolski. Spotkanie z przedstawicielami lokalnych władz

W spotkaniu udział wzięli Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej MSZ Pan Maciej Karasiński, przewodnicząca Chmielnickiej Rady Obwodowej Pani Wioletta Łabaziuk, Konsul Generalny RP w Winnicy Pan Damian Ciarciński oraz mer Chmielnickiego Pan Oleksandr Szymczyszyn.

Podczas pobytu w Chmielnickim Sekretarz Stanu złożył, w imieniu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Operacji Antyterrorystycznej i Niewypowiedzianej Wojny.