Menu rozwijane

04 sierpnia 2022

W najbliższy weekend Mobilna Strefa Zdrowia organizowana w ramach projektu Zdrowe Życie będzie gościła w Toruniu. Oferta badań i konsultacji będzie bardzo szeroka – poinformowała w Radiu Maryja Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP.

– Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest elementem bezpieczeństwa państwa. Zdrowy naród to ogromny potencjał i kapitał społeczny – podkreślała.

Minister przypomniała, że oprócz organizowania w różnych miejscowościach miasteczek zdrowia, projekt Zdrowe Życie ma również wymiar edukacyjny, a także skierowany jest do pracodawców, aby bardziej zadbali o zdrowie pracowników

– Chcemy, żeby ludzie zrozumieli, że styl życia i badania profilaktyczne to jest droga do szczęśliwego, jak najdłuższego życia – przekonywała Grażyna Ignaczak–Bandych.

3 czerwca z inicjatywy Kancelarii Prezydenta zainaugurowana została akcja „Zdrowe Życie”. To pierwszy na taką skalę ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy MZ, MAP, NFZ oraz PZU S.A.

___________________________________

Informacje na temat projektu – m.in. lokalizacje Mobilnych Stref Zdrowia – publikowane są w zakładce „Zdrowe Życie”>>