Menu rozwijane

06 sierpnia 2022

Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wzięła udział w odbywających się w Toruniu uroczystościach 14. Dziękczynienia w Rodzinie. Podczas Mszy świętej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II Minister odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do pielgrzymów.

 W liście Prezydent podkreślał, że „Rodzina Radia Maryja, to zasadniczy znak Państwa tożsamości –  a przecież świetnie też wiemy, że od chwili, gdy ponad 30 lat temu, 8 grudnia 1991 roku, popłynął w eter pierwszy przekaz tej rozgłośni, udało się stworzyć jeszcze wiele innych doniosłych, wzajemnie się uzupełniających dzieł. To Telewizja Trwam, to gazeta „Nasz Dziennik”, to Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, to Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II czy też Park Pamięci. Wszystkich tych osiągnięć, wspaniale służących Polsce i Kościołowi, serdecznie gratuluję Ojcu Dyrektorowi i całej Państwa wspólnocie.”

Uroczystościom 14. Dziękczynienia w Rodzinie towarzyszyła Mobilna Strefa Zdrowia projektu „Zdrowe Życie”.

Pielgrzymi mogli skorzystać m.in. z badań EKG, USG płuc, mammografii czy analizy składu ciała wraz z poradą dietetyczną, a także mogli np. honorowo oddać krew (w sobotę do godz. 15), wyrobić sobie kartę EKUZ lub wziąć udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.